It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!


Doctor and patient as a concept for a band? Sounds interesting, doesn’t it?
We were definitely intrigued to find out more about this solo artist and his project!
And let’s be honest, who isn’t attracted to a sexy doctor?


Visual Kei sahnesinde birçok ilginç konseptli grup var, ancak sizin gibi doktor konsepti kullanan birini görmek bizim için bir ilk. Neden bu konsepti seçtiğinizi öğrenebilir miyiz?

Doktorlarla hastalar arasında çok yakın bir ilişki vardır. Kalplerinizdeki karanlığı benimle paylaşmanızı istiyorum. 

GE + IM adının arkasındaki anlamı da bizimle paylaşır mısınız?

“genom” ve “imperfect (kusurlu)” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. İnsanlar da dahil olmak üzere tüm canlıların kusurlu olduklarını, ve tam da bu yüzden güzel ve değerli olduklarını ifade ediyor.

Önceden üyesi olduğunuz birkaç grup vardı, ancak GE + IM ilk solo projeniz. Bir başka gruba katılmak yerine solo proje yapmayı seçmenizin bir nedeni var mı?

Üyelerin ayrılması durumunda bir grubun uzun süre devam edebilmesi oldukça zordur. Hele şu sıralar grupların uzun vadede devam edebilmeleri zaten zor, o yüzden de 10, hatta 20 yıl boyunca devam edebileceğim bir solo proje yapmayı tercih ettim. Dünya çapındaki tüm hayranlarımla (hastalarımla) birlikte yaşayıp yaşlanmak istiyorum.

Grup projesiyle kıyaslandığında solo projenin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Solo projenin avantajı, yapmak istediğiniz her şeyi her zaman rahatlıkla dile getirebilmek. Ancak, yapacak çok fazla şey olduğu için eyleme dökmek grupla olduğu kadar hızlı olmuyor. Benim durumumda, her şeyi kendim yapıyorum: enstrümanı kendim çalıyorum, yaratıcı ve hatta idari kısımları bile ben yapıyorum. Yani, muhtemelen normal bir grup üyesinin iş yükünün 4-5 katı diyebiliriz.

Şarkılarınız ve müzik videolarınızla ilgili olarak: Prodüksiyonu nasıl yapıyorsunuz? Her şeyi kendiniz mi oluşturuyorsunuz, yoksa prodüksiyon süreci için destek üye de dahil ediyor musunuz?

Enstrümantal bölümlerin tamamını kendim yazıyorum ve ayrıca kaydı da kendim yapıyorum. Tüm destek üyelerine de konser (tedavi) sırasında ve müzik video çekimlerinde nasıl bir ifade tarzı beklediğim konusunda talimatlar veriyorum.

Bu yıl 6. yıl dönümünüzü kutluyorsunuz. Özellikle gurur duyduğunuz bir başarınız var mı? 

Bu yıl 14 Kasım’da GE + IM 6. yılını kutlayacak. Yaklaşık 50 şarkı (ilaç) ve 2 albüm (yeni ilaç koleksiyonu) yayınladım, ve bu benim için oldukça tatmin edici. Bunca zamandır karşılaştığım zorluklara rağmen solo projeye bu kadar uzun süredir devam edebildiğim için minnettarım. Tamamı personelim ve hayranlarım (hastalarım) sayesinde. Hastalarımla gurur duyuyorum.

 GE + IM’i hiç bilmeyen birine hangi şarkıları önerirsiniz?

SICK., SETSUDAN/KAISHIN (切断/回診), meta²IZONSHOU (meta²依存症),「MIGITE NIMESU」 WO 「HIDARITE NI ZETSUBO」 WO (「右手にメス」を「左手に絶望」を), TSUMI TO BATSU NO STEROID (罪と罰のステロイド), BOUSOUANTEIYAI (妄想安定剤), HATSUGOUSHOU OVERDOSE (結合症オーバードーズ), INFECTION, UNDERMINE, ESHI (壊死), DRASTIC -STU- HIKAGYAKUSEI (ドラスティック-STU-非可逆性) vs. O kadar çok var ki (gülerek).

YouTube’daki müzik videolarınızın altındaki yorumların çoğu yurt dışındaki hayranlarınızdan. Müziğinizin Japonya dışında bu kadar çok kişiye ulaşmasını bekliyor muydunuz?

Aksine, yurt dışındaki hayranların doktor konseptini kabul etmesinin zor olacağını düşünüyordum. Gotik tarzını, estetik açısından, yurt dışına kabul ettirmenin daha kolay olacağını düşünüyordum. Ancak, doktor konseptine bağlı kalmak istedim. Bu aynı zamanda, uzun zaman önce beni ziyaret eden birçok şarlatan doktora karşı bir antitez. Bu nedenle tema olarak çılgınlık tedavisi ni kullanıyorum. Birçok farklı “karanlığı” ifade eden bu görsel projeyi denizaşırı hayranlarımın da görmesini istiyorum.

Bir gün yurt dışında konser vermek istiyor musunuz? Özellikle gitmek istediğiniz ülkeler var mı?

Bir gün yurt dışında sahne almayı gerçekten çok istiyorum. GE + IM’in canlı performansının çok daha iyi olduğuna dair çok fazla yorum aldığım için denizaşırı hayranlarımın da bu deneyimi yaşamalarını istiyorum. Gitmek istediğim çok fazla yer var. İspanya, Tayvan, Almanya, İtalya, Fransa, Finlandiya, Tayland, Malezya, Brezilya ve daha birçok yer.

Sizi daha iyi tanıyabilmemiz için, bize en çok değer verdiğiniz 3 şeyi söyleyebilir misiniz?

Hayranlarım (hastalarım), müziğe olan tutkum, dinlence (canlandırıcı).

Son olarak, yurt dışındaki hayranlarınıza bir mesajınız var mı?

Farklı bir şey arıyorsanız, ya da herkesten farklı olduğunuz için kendinizi rahatsız hissediyorsanız, GE + IM’e bir şans verin. Ben de sizin bir yol arkadaşınızım. Daha önce 5 defa yurt dışında sahne aldım. Lütfen istekte bulunun. Bir gün sizlerle buluşmayı dört gözle bekliyorum. O zamana kadar, GE + IM ilacınızı düzenli olarak kullanın, ve beni bekleyin.

Interview: Chris
Translator: Gamze

GE + IM OFFICIALGE + IM OFFICIAL TWITTER
YouTubeAPPLE MUSIC

It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

One thought on “BAND IN: GE + IM (Aug. 2021)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s