Source: breakin’holiday

It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!


We had the pleasure to introduce them to you through an interview last year and now; we want to present to you their live performance in form of a live report!breakin’holiday, 9 Nisan’da WildSide Tokyo’da 4. yıldönümünü kutladı. Grup, aslında Juri (Vo./ex. DELUHI), Aggy (Ba./ex. DELUHI) ve Sakai (Gt./12012)  tarafından 2018’in Ocağında kurulmuştu. Ancak, 2020’de Sujk (ex. DELUHI)’ın yardımcı baterist olarak gruba katılmasıyla grup yeniden yapılandırıldı. breakin’holiday, konserden önce, hayranlarına grup üyeleriyle birlikte fotoğraf çektirme fırsatı da sunan bir  talk-show etkinliği düzenledi.

Grup üyeleri konser için hazırlıklarını tamamlarken, hayranlar da, grup üyeleriyle tekrar fotoğraf çektirme şansı ve sınırlı sayıda özel ödüller kazanabilecekleri konsere özel piyangoda şanslarını denediler. Konser tam zamanında başladı, ve grup üyeleri yeni kostümleriyle hayranlarını şaşırttı. Tüm üyeler klasik siyah kıyafetler giymişti, ancak bir tek Juri  sahneye yapay elmaslarla kaplı bir takım elbiseyle çıktı. Aggy ve Sakai birbirleriyle uyumlu kolsuz gömlek ve koşum takımları giyiyorlardı. Taktıkları inci aksesuarlarıyla, Aggy ve Sujk gerçekten göz alıcıydı. 

Konserin ilk şarkısı CRY oldu. Konserler sırasında bağırmak ya da çığlık atmak hala yasak, ancak hayranlar coşkularını ve desteklerini şarkının furi’sini yaparak göstermeyi başardılar. Juri, “Gitarda Sakai!” diyerek muhteşem bir gitar solosundan hemen önce Sakai’i tanıttı. İkinci şarkı FANTASIA idi. Şarkının sert vuruşları sayesinde şarkıyı dinlerken kendinizi zıplamaktan veya headbang yapmaktan alıkoymak imkansızdı. Özellikle en ön sıradaki hayranlar çılgınca zıplayıp headbang yapıyorlardı. Aggy de bu sırada varını yoğunu ortaya koyuyordu. Sonrasında, breakin’holiday herkesi şaşırtarak henüz yayınlanmamış yeni şarkılarını da seslendirdi. beginning şarkısının inanılmaz bir ritmi olduğu bilgisini şimdiden verebiliriz!

Kısa bir MC sırasında, Juri 4. Yıldönümü konserinin uzun süredir sahneyi diğer gruplarla paylaşmadıkları ilk konser olduğunu belirtti. Sonrasında, konser grubun en güçlü şarkılarından biri olan KAIBUTSU (怪物) ile devam etti. Şarkının en başından itibaren seyirciler Juri’nin gürleyen sesine headbang yapmaya başladı. Sakai ise yine bir gitar solosuyla yeteneklerini sergiledi. Sujk bateri setiyle bir sorun yaşadığı için, grup kısa bir ara verdi. Bu ara sırasında Juri ve Sakai, Sakai’in yeni saç şekli gibi havadan sudan konulardan konuşarak seyircileri eğlendirdiler. Konsere bullshit şarkısıyla devam ettiler, ve arkasından da As you are’ı çaldılar. As you are sırasında, Sakai seyircileri ellerini çırpmaları için teşvik ederken, Juri de şakacı bir şekilde Aggy’e yaslandı. 

Ana MC başladığında, mikrofonu Sujk’a vermeden önce Juri, 4. Yıldönümü konserlerine geldikleri için hayranlara teşekkür etti. Sujk, 2 yıldır devam ettiği yardımcı bateristlik pozisyonundan biraz bahsetti. Bateri setiyle ilgili sorun yaşamasına rağmen, konserden çok keyif aldığını eklemeyi de ihmal etmedi. Aggy, yeni bir şarkı üzerinde çalıştıklarını açıklayarak herkesi şaşırttı. Juri en son şarkı çıkarttıklarından bu yana aradan uzun zaman geçtiğini, ancak yeni şarkılarını herkesin beğenmesini umduğunu söyledi. 

MC’den sonra breakin’holiday, duygusal ve büyüleyici bir balad olan ikinci yeni şarkıları stay with you’yu seslendirdi. Juri şarkıyı tüm kalbiyle hissederek söylerken seyirci de onu dikkatle izledi. Bir sonraki şarkı olan Not for me sırasında Juri, şarkının duygusallığını gözleri dolarak gösterdi. Notice acapella olarak başladı. Stay with you ve Not for me’ye göre daha sert bir şarkı olduğu için, bazı izleyiciler Notice’in akılda kalıcı temposuna uygun olarak tekrar hareket etmeye başladı. Şarkıdan sonra Aggy hemen sahneden ayrıldı, ve Juri’nin doğum günü pastasını taşıyarak geri döndü. Döndüğünde pastayı sahnenin ucundan hayranlara da gösterdi. Grup üyeleri ve hayranlar hep birlikte “Mutlu Yıllar” şarkısını söyledikten sonra Juri nihayet meyveli pastasının tadına bakabildi. Aggy’e de pastanın birazını yedirdi.

Encore’dan önceki son şarkı oldukça güçlü bir şarkı olan Lilith’ti. Sujk’un bateri vuruşları da oldukça şiddetliydi. Diğer grup üyeleri de son şarkı sırasında varlarını yoklarını ortaya koydular, ve şarkı bittiğinde tüm üyeler oldukça yorgun görünüyordu. Kısa bir mola vermek için sahneden ayrılmadan hemen önce Aggy ve Sakai enstrümanlarını başlarının üzerine kaldırdılar. 

breakin’holiday, 4. Yıldönüm konserini tekrar FANTASIA’yı seslendirerek kapattı. Konseri bitirmek için oldukça uygun bir şarkıydı çünkü hem sert kısımları hem de zıplayıp eğlenebileceğiniz neşeli kısımları olan bir şarkı.

breakin’holiday oldukça güçlü bir performans sergiledi, hatta yaklaşık iki yıl sonra besteledikleri yeni şarkılarla hayranlarına sürpriz bile yaptılar. Sujk sahnede bazı sorunlarla karşılaşsa da grup hızlıca hareket etti ve hayranlarını konserin başından sonuna kadar eğlendirdiler. Genel olarak konser çok başarılı geçti. breakin’holiday’in 4. Yıldönümünü kutluyor, ve yeni şarkılarının resmi olarak yayınlanmasını dört gözle bekliyoruz.

Report: Chris
Translation: Gamze

breakin’holiday OFFICIALbreakin’holiday TWITTER
YOUTUBEINSTAGRAM

It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s