It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!


We already presented you a live report of breakin’holiday in April, but our new live report is definitely worth to be checked out! Because we can all agree that member birthday concerts are truly something else. And this concert even came with a special session band as well!Normal konserler kendi başlarına zaten harikalar, ancak doğum günü özel konserleri daha bir başka oluyor. 28 Haziran’da breaking’holiday’in gitaristi Sakai’in (12012) doğum günü konserine katılma şansını yakaladık. Tokyo’daki aşırı sıcak hava bile hayranları konsere gitmekten alıkoyamadı. WildSideTokyo club en son sıraya kadar tıklım tıklım doluydu! Her breakin’holiday doğum günü özel konserinde olduğu gibi, bu konser de akşamın ikinci yarısında özel bir oturum grubuyla birlikte two-man konser olarak gerçekleşti.

breakin’holiday, en yeni kostümleriyle sahneye en yeni kostümleriyle çıktı: inciler ve yapay elmaslarla kaplı klasik siyah kostümleri gerçekten göz alıcıydı. Konserin ilk şarkısı FANTASIA idi. Juri (Vo./ex. DELUHI) “zıpla, zıpla, zıpla” diye bağırır bağırmaz, seyirciler hemen zıplamaya başladı. Ancak, Sakai mikrofon arızası yüzünden şarkıyı durdurmak zorunda kaldı. Konserin hemen başında teknik bir arıza yaşamak çok talihsiz bir olay olsa da, grup, bu durumu mizahla karşıladı. Juri, bu durumun tam olarak da ‘doğum günü çocuğu’ olan Sakai’in başına gelmiş olmasıyla ilgili bir şaka bile yaptı. Sorun giderildikten sonra şarkıya en baştan tekrar başladılar, ve kalabalık daha da coştu. WildSideTokyo’da seyircilerle sahne arasındaki mesafe zaten çok yakın, ancak Sakai ve Aggy (Ba./ ex. DELUHI) hoparlörlerin üzerine çıkarak hayranlarına daha da yaklaştılar. Bir sonraki şarkı olan CRY sırasında Juri, Sakai’in inanılmaz gitar solosunu anons ettikten sonra, ikisi sahnede yer değiştirdi. Şaşırtıcı bir şekilde, konser başladıktan sonra daha da fazla hayran geldi, ve kulüp daha da kalabalıklaştı.

Üçüncü şarkıları BEGINNING’ten sonra grup ilk MC arasını verdi. Juri, bunun bir süredir verdikleri ilk konser olduğunu söyledi, ve oldukça mutlu görünen Sakai’in doğum gününü kutladı. 

Bir sonraki şarkı büyüleyici bir balad olan STAY WITH YOU idi. Seyirci, Juri’nin duru sesini dinlerken, sis makineleri ve spotlight ışıkları sahneyi romantik bir turuncuya boyadı. NOT FOR ME’den sonra grup yine bir MC arası verdi. Juri seyircilere konserde iyi zaman geçirip geçirmediklerini sorduğunda, bazı seyirciler bağırarak zevk aldıklarını gösterdiler. Bu, Juri’ye epey nostaljik geldi çünkü Tokyo’daki konserlerde seyircilerin hala yüksek ses çıkarmaları yasak. Sakai, bu doğum gününün özel olduğunu söyledikten sonra hayranlara bir kez daha teşekkür etti. Böylece, konser daha da özel bir anlam kazanmış oldu. 

breakin’holiday, konsere KAIBUTSU (怪物) ile devam etti. Bu şarkı, sert bas ve bateri vuruşları nedeniyle benim kişisel olarak favorim! Seyirciler çılgınca headbang yaptı, ve hatta birkaç seyirci dans etmeye başladı. Aggy tekrar hoparlörün üzerine çıktı. Aggy ve Sujk (Dr./ ex. DELUHI) özellikle bu şarkıda çılgınlar gibi eğlendiler. Diğer üyeler de oldukça keyif alıyor gibiydiler. Juri herkesten ellerini çırpmalarını istediğinde, herkes onun bu isteğine uydu. Son iki şarkı VOICE ve LILITH idi, ve bu şarkılar da KAIBUTSU (怪物) kadar güçlü şarkılardı. Her iki şarkıda da hayranlar ya headbang yapıyor ya da hiç durmadan zıplıyordu. Özellikle Sakai hiç durmadan gülümsüyor, ve çok eğleniyor gibiydi. LILITH’in sonunda Sakai hayranlara tekrar teşekkür etti, ve seyircilerden akşamın ikinci kısmı için beklemelerini istedi. 

Özel oturum grubu Kairi (Vo.), Saito Shinichiro (Gt.), Enya Tomoyuki (Ba.), Seira (Dr.), ve tabii ki Sakai’den oluşuyordu. Bütün üyeler sahneye beyaz bir tişörtle çıktı. Şaşırtıcı bir şekilde ilk cover şarkı 12012’den CYCLONE (サイクロン)’du. Hayranlar hemen furi yapmaya başladı, ve Aggy gösteriyi izlemek için seyircilere katıldı. Bir sonraki şarkı için, grup, 12012’nin ikonik şarkısı shine’ı seçti, ve bu şarkıda Saito Shinichiro unutulmaz bir gitar solosu yaptı. Kısa bir MC sırasında Kairi, Sakai’in doğum gününü kutladı, ve konsere ne kadar çok kişinin geldiğinden bahsetti. Sakai daha sonra sıradaki şarkının onu çok duygulandıran bir 12012 şarkısı olduğunu söyledi. Söz konusu şarkı 2009’da yayınlanan AS idi. Bu kadar uzun bir aradan sonra bu şarkıyı canlı olarak dinlemek gerçekten çok nostaljikti. Konser, diğer şarkılara kıyasla daha yeni bir şarkı olan, Vaundy’nin KAIJU NO HANAUTA (怪獣の花唄) şarkısı ile devam etti. Daha sonra hoş bir sürpriz yaparak, breakin’holidays’in CRY şarkısını da seslendirdiler. Bu şarkıdan sonra Kairi aniden sahneden ayrıldı, ve Aggy ile birlikte doğum günü pastası taşıyarak sahneye geri döndü. Sakai her iki gruptan da yaş pasta almış oldu, ve pastaların lezzetli olduğu çok belliydi çünkü Sakai pastaları yemeyi bırakamıyordu. Yine de, pastasını Aggy’le de paylaşacak kadar kibardı. Sonrasında, seyircilerden Sujk’in doğum günü etkinliğine gelmelerini de istedi. Tüm grup üyelerine kendi projeleriyle meşgul olmalarına rağmen, bu etkinliğe katıldıkları için teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. 

Doğum günü etkinliği başından sonuna kadar harikaydı. breakin’holiday konserinde bu kadar kalabalık bir seyirci topluluğu görmek beni çok mutlu etti. Özellikle de, seyircilerin konser boyunca hep yüksek enerjili olmaları ve konserden çok keyif alıyor gibi görünmeleri çok mutluluk vericiydi. Akşamın en güzel kısmı, tabii ki, Sakai’in ne kadar minnettar ve mutlu olduğunu görmekti. Doğum günü konserleri gerçekten çok özel bir deneyim oluyor, ve bu etkinliğe davet edilmek bir zevkti. 

Report: Chris
Translation: Gamze

breakin’holiday OFFICIALbreakin’holiday TWITTER
YOUTUBEINSTAGRAM

It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s