Pic.: A.Kawasaki

It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

An energetic concert with all kinds of happenings! The fans headbanged, they laughed, they shouted and they danced! Read our report here~KUSOTARRE IS BACK 2022, TENGOKU HE NO KAIDAN (天獄への階段)(çev. Cennetvari Hapishaneye Giden Merdiven) Turunun son durağı 13 Kasım’da TOKYO KINEMA CLUB oldu. 2019 yılında faaliyetlerine başlayan NICOLAS, sonbahar turlarının başlamasına sadece haftalar kala bateristleri RITSU ile yollarını ayırmak zorunda kalmıştı. Ancak destek baterist HAYATE ile birlikte turneye planladıkları gibi devam etmeyi başardılar ve bu yılın son performansında hayranlarıyla birlikte bir kez daha cehennemde vakit geçirme fırsatını yakaladılar.

Sahne karanlıktı, sonrasında, renkli ışıklar, ve onu takip eden kırmızı bir aydınlatma başladı. Hayranlar hemen alkışlamaya başlayarak sahneye çıkan grubu karşıladılar. İlk şarkı, UMBRA: Seyircilere mavi ve sarı ışıklarla aydınlanan sahneyi hayranlıkla izleten güzel ve duygusal bir şarkıydı. Ama, INSANITY NIGHTMARE başlar başlamaz mekan tamamen değişti ve hayranlar çıldırmaya başladı. SAKU (Vokal), hayranları her şeylerini ortaya koymaya teşvik etti ve bu sadece ikinci şarkı olmasına rağmen mekan şimdiden sallanmaya başlamıştı. INGA OUHOU (困果応報) ve VITAL SIGNS ile devam eden konserde hayranlar headbang yapmaya ve sahneye doğru yumruklarını sallamaya hiç ara vermediler. AKANE (Gitar) ve SATSUKI (Gitar) sürekli olarak sahnenin önüne gelerek hayranlarla karşılıklı headbang yapıyorlardı, ve bu son derece eğlenceli görünüyordu. Ve grup, şarkılar arasında birbirlerine gülümseyerek ve mutlu bir şekilde bakışarak ne kadar eğlendiklerini belli ediyorlardı. Canlı performanslar üzerindeki son kısıtlamalar yavaş yavaş kaldırılırken ve hayranların artık bağırmasına izin verilirken, hayranlar kendilerini hiç tutmadan çığlık atıyor ve üyelerin isimlerini haykırıyorlardı.

Pic.: A.Kawasaki

KAGAYOI HEYA (赫い部屋) ve UDE (腕) sırasında grup her şeylerini ortaya koymaya devam etti. ZERO (Bas) hayranları yakından izler, onları biraz daha coşturur, ve hatta bazen gitarını dizlerinin üzerinde çalarken, AKANE de sahnede sahip olduğu tüm alanı kendi etrafında dönmek için kullanıyordu. İlk birkaç şarkıda hala at kuyruğunu bozmamaya çalışsa da, 5. şarkıda at kuyruğu tamamen açılmıştı, kafasını hiç durmadan salladığı düşünüldüğünde bu şaşırtıcı değildi.

HAIRONPA (廃論破) sırasında, SAKU kollarıyla hayranları işaret ederken hayranlar zıplıyordu. Müzik hızlanmaya devam ettikçe, hayranlar daha da çok zıplıyorlardı. BABYSITTER (ベビーシッター)’ın performansı inanılmaz manzaralar içeriyordu: tamamen kendi dünyasına dalmış bir halde gitarını dizlerinin üzerinde çalan ZERO; SATSUKI‘nin altın rengi ışığın altında parlayan siyah gitarıyla çaldığı gitar solosu; ve SAKU’nun hayranlarla birlikte yaptığı headbang.

Sonra her yer karanlığa gömüldü, ve sadece destek baterist HAYATE‘nin baterisi aydınlandı, ve anında etkileyici bir bateri solosu başladı. Hayranlar ritme eşlik ederek ellerini çırparken, grup da ritme uygun dans etmeye başlayarak hayranları güldürdü. 

Pic.: A.Kawasaki

Bateri solosu, oldukça eğlenceli bir şarkı olan WANA (罠)’ya sorunsuz bir şekilde geçiş yaptı ve bu şarkıya bateri solosu oldukça yakıştı. Gitarını çalarken sürekli bir bacağından diğerine atlayıp dans eden ZERO oldukça eğleniyor gibiydi. Bir ara platformda oturup gitarını çalarken, SAKU arkadan yaklaşıp ZERO’nun saçlarıyla oynadı.

MOSAIC (モザイク) ve KISOUTENGAI BLIND LOVE (奇想天外ブラインドラブ)’ın ardından, grup gecenin ilk uzun MC arasını verdi. SAKU, birkaç defa hayranlara eğlenip eğlenmediklerini sordu, ve hayranlar da coşkulu bir şekilde mutlu bağırışlarla cevap verdi. SAKU, bu turnenin birçok mucize ve tesadüf sayesinde mümkün olduğunu, ve bunların grubu ve hayranları bu akşam bir araya getirdiğini anlattı. Bu tur sırasında öğrendikleri her şeyi bu tur finali performansına taşıdıklarını ve bunu bir sonraki şarkı olan ECHO OF SILENCE sırasında göstermek istediklerini söyledi. SAKU’nun güçlü ve duygusal sesi herkesi şaşkına çevirdi ve grubun ifade etmek istediği tüm duyguları mükemmel bir şekilde aktardı. Delighted ve ZANKA (残歌), hayranları bir kez daha çılgına çevirdi, ve mekan sağa ve sola uçuşan saçlarla kaplandı. 

Pic.: A.Kawasaki

Bir sonraki MC sırasında grup, eksantrik makyajı ve yeni saç rengini gururla sergileyen destek baterist HAYATE’nin yeni tarzını uzun uzadıya konuştu. HAYATE, herkesin ona (sevgiyle) yaşlı amca demesinden dolayı kendisini kötü hissettiğini, ve saç ve makyaj ekibinden kendisini güzelleştirmelerini isteyerek bu durumdan kurtulmaya çalıştığını söyledi. Ancak, görünüşe göre, grup ve staff ekibi ne olursa olsun ona yaşlı adam demeye devam etmişti. Bu yüzden, görünüşe göre, işler planlandığı gibi gitmemişti, ve bu da hayranları güldürdü. Üyeler daha sonra hayranlara hitap ederek gelecek yıllar için pek çok planları olduğunu söylediler, ve hayranlara her seferinde daha da büyük bir NICOLAS göstereceklerine dair söz verdiler. Hayranlar da alkışlar ve heyecanlı tezahüratlarla cevap verdi.

Grup, ana seti SEPIA (セピア), TOARU IDOL OTAKU NO IJOU NA AIJOU (とあるアイドルオタクの異常な愛情) ve AKUDOUKAI -KUSOTTARE KOUSHINKYOKU- (悪童会-クソッタレ行進曲-) ile bitirdi, ancak sahneden indikleri anda hayranlar alkışlamaya ve encore için yüksek sesle tezahürat etmeye başladı.

Encore sırasında grup, gelecek yılın ilk yarısı için diğer gruplarla birlikte yapacakları performanslar, ve sadece erkeklere ve kızlara özel konserler de dahil olmak üzere birkaç performans duyurdu. Sadece erkeklere özel konser için erkek hayranlarından (henüz) NICOLAS hayranı olmayanlar da dahil olmak üzere tüm erkek arkadaşlarını konsere getirmelerini istediler.

Pic.: A.Kawasaki

MIYUKI (ミユキ) ve BRILLIANT WORLD sırasında çıldıran ve neredeyse bariyerleri yıkan hayranlarla tüm mekan sarsıldı. Bu da grup üyelerini daha çok şov yapmaya teşvik etmiş gibiydi, ve SAKU, maske takan ZERO‘yu maskesinin üzerinden öptü.

Sonuç olarak, gösteri son derece enerjik ve eğlenceliydi. Grubun ne kadar çok eğlendiği her hallerinden belliydi. Grup üyeleri, TOKYO KINEMA CLUB’ı oldukça özel bir mekan kılan sahnedeki balkon kısmını da kullanarak tüm sahnede koşuyorlar, ve gülüp eğleniyorlardı.

Grubun da söylediği gibi, durmaksızın tüm güçleriyle yollarına devam ediyorlar, ve biz de gelecekte bu grubun hayranları için neler hazırlayacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Report: Olga
Translation: Gamze

NICOLAS OFFICIALNICOLAS OFFICIAL TWITTER
SpotifyAPPLE MUSIC

It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s