It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

H.U.G’s first one-man show is definitely something you cannot miss out on! Regardless of the short time they had since their formation, you can already see the deep bond between them! Check out our live report of their first one-man show!!H.U.G (Hyper Undead Genius), Haziran 2022’de kurulduğundan bu yana henüz bir yıl bile geçmemiş olmasına rağmen, grup şimdiden ilk one-man canlı performansları SHOWCASE01’i 24 Mart’ta Shibuya Spotify O-West’te başarıyla gerçekleştirdi. Luv PARADE’in ev sahipliği yaptığı DEVIL’S PARTY 2022 etkinliğinde “Karyu session band” olarak sahne alan, ve gitarda Karyu, vokalde ryo (ex GULLET, 9GOATS BLACK OUT), klavye, perküsyon ve ses yaratıcısı görevlerinde Yokoyama Kazutoshi’den oluşan grup, basta NAOKI (FANTASISTA/ ex-Kaggra,) ve bateride TAKEO (PIERROT/Angelo)’nun desteğiyle sahne aldı. Bu harika şovu ZAIKO aracılığıyla canlı olarak izleme zevkine sahip olduk ve bu özel anı sizlerle paylaşmak için can atıyoruz.

Gösteri, ışıklar kapanır kapanmaz güçlü bir intro ile başladı, ve hayranlar hemen ellerini çırpmaya başladı. Arkadaki dev ekran, tüm üyeler sahneye çıkana kadar H, U, G harflerini yansıtmaya devam etti. Yokoyama Kazutoshi, havaya kaldırdığı parlayan çubuklarıyla göze çarpıyordu. Gecenin ilk şarkısı, kalabalığı havaya sokmak için mükemmel ama aynı zamanda çarpıcı da bir şarkı olan, grubun en ünlü şarkısı, HUG‘dı. Ryo derinden hırıltılara başlar başlamaz hayranlar, NAOKI ve Karyu ile birlikte kafa sallamaya başladı. Tüm kulüp, gösterinin hararetini vurgulayan kırmızı ışığa boyandı. Şarkının sonunda hayranlar yüksek sesle bağırıyordu ve ryo, DON’T DOUBT ile devam etmeden önce, herkesi “Hoş geldiniz! Hadi birlikte eğlenelim!” diyerek selamladı. Bu şarkı da ilk şarkı kadar güçlüydü ve melodik ve hırıltılı bölümlerin kombinasyonu, ryo‘nun bir vokalist olarak inanılmaz yeteneğini mükemmel bir şekilde vurguladı. Sahnenin sağ tarafında, Karyu önce zıplamaya, sonra da tekrar kafa sallamaya başladı. Bir sonraki şarkı BLOOD PIN bittiğinde hayranlar deli gibi bağırıyordu, ve ryo onları seslerini daha da yükseltmeye teşvik ediyordu. Tabii ki, seyirci daha da yüksek sesle bağırmaya başladı, ve ryo gecenin ilk MC’sini başlatana kadar da durmadı. H.U.G‘ın bir yıldan az bir süre önce kurulduğundan, ve o akşam o sahnede durabilmelerinin hayranları sayesinde olduğundan bahsetti. Duygusal sözleri, grubun motivasyonunu harika bir şekilde gösteriyordu.

熾 -OKI- sırasında, arka plandaki büyük ekranda renkli vitray pencereler gösterildi ve arkadan gelen beyaz ışık bütün üyeleri aydınlattı. NAOKI‘nin derin bası, TAKEO‘nun güçlü davullarıyla birleşerek dinamik bir ritim sağladı. Bir sonraki şarkı olan Marry of the Blood‘ın ilk melodileri yankılandığında, birçok D’ESPAIRSRAY hayranının orada olduğu açıkça görülebiliyordu. Bu şarkı DEVIL’S PARTY 2022’de de seslendirilmişti ve eminiz ki pek çok hayran bu akşam bu şarkıyı tekrar dinleyebilmeyi umuyordu. Şarkıdaki brutal vokaller hareketsiz durmayı imkansız hale getirdi, ve daha da sert bir şekilde headbang yapan seyircilerin uçuşan saçlarını görebiliyordunuz.

Bir sonraki MC’nin hemen başında, ryo hayranlara tekrar eğlenip eğlenmediklerini sordu. Kulüpte yankılanan yüksek sesli çığlıklar grubu gülümsetti. “Çok teşekkür ederim! Çok mutluyum” dedikten sonra, ryo, Karyu sayesinde Yokoyama Kazutoshi ile birlikte seans grubuna katıldığından ve DEVIL’S PARTY kapsamında ilk gösterilerini yaptıklarından bahsetti. Sonra da, ilk defa bu akşam sadece H.U.G. olarak sahne alabildiklerini söyledi. Ayrıca iki destek üyesine, özellikle de hemen ertesi gün kendi turnesi başlayacak olan NAOKI‘ye teşekkür etti. NAOKI sadece güldü ve “Ben iyiyim! Çünkü çok eğleniyorum!” dedi.

Sonraki iki şarkı – BUTTERFLY ve LOVE THAT NEVER ENDS – seyircilerin biraz zıplamaya ara verip dinlenebileceği ilk şarkılar oldu. Özellikle LOVE THAT NEVER ENDS, insanın kalbine dokunan duygularla dolu gerçekten güzel bir şarkı. Hayranlar arkadaki ekranda şarkının sözlerini izleyebiliyorlardı. Yokoyama Kazutoshi elini salladığında hayranlar da aynısını yaptı. Bir sonraki şarkı olan HEART ile seyircilerin arası sona erdi, ve şarkının güçlü vuruşlarıyla birlikte seyirciler yeniden kafa sallamaya başladı. Karyu, sahnenin ucuna gidince hayranlar ona doğru uzandı. Yerine geri döndüğünde, ryo gelip kolunu Karyu‘nun omzuna koydu. Ve NAOKI, Karyu‘nun yerine geçtiğinde, ryo yine aynısını yaptı. Şarkı biter bitmez hayranlar üyelerin isimlerini haykırmaya başladı ve ryo “Herkes eğleniyor, değil mi?” dedi, bu da hayranların daha da yüksek sesle bağırmalarına neden oldu. Şaşırtıcı bir şekilde, ryo aniden bir sonraki şarkı sırasında hayranlardan iş birliklerini ve katılımlarını istedi. Şarkının bir bölümünde arkadaki ekrana işaret gelince herkesin çömelmesini ve ryo sinyal verince de zıplamalarını istediğini açıkladı. Seyircilerin herhangi bir sakatlıklarının olması, veya başka bir şekilde buna katılmak istemedikleri durumunda kendilerini zorlamaları gerekmediğini de birkaç kez vurguladı. WHO IS THE ROMEO kesinlikle konserin en güçlü şarkısıydı. Hayranlar deliler gibi eğleniyorlardı, ve işaret geldiğinde çömeldiler. ryo “3, 2, 1!” diye saydığında hepsi zıpladı. H.U.G, ana sahneyi, hızla sert kısımlara dönüşen bir başka melodik şarkı olan yeni şarkıları SEEDS ile bitirdi. Şarkıyı yakında herkesin duyması için yayınlayacaklarını ummaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok!

Üyeler sahneyi terk eder etmez, seyirciler bir bis için tezahürat yapmaya başladı, ve grubun sahneye gururla takdim ettikleri turne tişörtleriyle geri dönmesi uzun sürmedi. Yokoyama Kazutoshi, ryo‘dan ürünleri tanıtmasını istediğinde, ryo sadece kısık bir sesle “satın alın” diyerek hayranları ve diğer üyeleri güldürdü. Yokoyama Kazutoshi, vokalistlerinin ürünler üzerinde çok çalıştığını sözlerine ekledi ve Karyu ayrıca şunları söyledi: “Satın alın! Tasarımını bizim için ryo yaptı, ve ortaya gerçekten çok güzel bir şey çıktı”.

Bis için, grup ikinci kez WHO IS THE ROMEO ve HEART’ı çaldı ve ne üyeler ne de seyirciler en ufak bir yorgunluk belirtisi gösterdiler. Herkes performansa tüm gücüyle katıldı. Bu iki şarkının ardından üyeler minnetlerini birkaç kelime ile ifade ettiler. İlk olarak TAKEO konuştu: “Mükemmel. H.U.G en harika. Herkesin sesini duymayalı uzun zaman oldu, gerçekten en iyisi bu. Çok teşekkür ederim. Sizler en harikasınız!”. NAOKI, ayrıca, çok eğlendiğinden ve H.U.G ile kıdemlilerinin harika olduğundan bahsetti. Herkese en genç üyenin kendisi olduğunu söyleyince, Karyu başını sallayıp kendini işaret etti, bu da hayranları güldürdü. NAOKI bir kez daha ürünlerin tanıtımını yaptığında, ryo tişörtünün arka tarafındaki “HUG me (Ç.N. bana sarılın)” baskısını gösterdi. “Tişört çok sevimli değil mi?” dedi ve hayranlar yüksek sesle “sevimli!” diye bağırdı. Karyu, “Sizlerden meşgul olmanıza rağmen bugün buraya gelmenizi istedim, o yüzden ben de burada duruyorum. Bundan sonra da istemeye devam edeceğim, o yüzden lüten bana yardım edin” dedi. ryo, bir kez daha etkinliklerine sadece bir yıl önce başladıklarını dile getirdi ve herkese eğlenip eğlenmediklerini sordu. Daha sonra büyük planları olduğunu, ve Haziran’da tüm Japonya’yı kapsayacak ilk turneleri LOVE THAT NEVER ENDS’in başlayacağını açıkladı.

Konser, ikinci bir SEEDS performansıyla sona erdi. 15 güçlü şarkı ve muhteşem bir gösterinin ardından herkesin yüzüne yorgunluk kadar, eğlence ve mutluluk da yansıyordu. Sonunda, tüm üyeler birbirlerinin ellerini tuttu ve nihayet sahneden ayrılmadan önce hayranların önünde derin bir şekilde eğildiler. 

Tüm akşam boyunca grup hayranlarını eğlendirmeye öncelik verdi. ryo, birkaç defa kalabalığa eğlenip eğlenmediklerini sordu. Üstelik grup, WHO IS THE ROMEO şarkısının performansına seyircilerini de dahil etti. Performansın birçok farklı kamera açısından yayınlanması evdeki izleyicilerin performansı kaçırmamasını ve her anını izlemesini sağladı. Grubun hayranlarına olan sevgisinin asla bitmeyeceği çok açıktı. Akşamı gerçekten duygusal kılan bir diğer şey de üyeler arasındaki derin bağı görmekti. Böylesine bir bağ ancak birbirlerini çok uzun süre tanıdıktan ve birlikte çalıştıktan sonra var olabilir. Yaklaşan turu sabırsızlıkla bekliyoruz ve şovlara şahsen katılamayan denizaşırı hayranlar için tekrar online izleme fırsatının olacağını umuyoruz! Tüm detaylar BURADA bulunabilir.

Report: Chris
Translation: Gamze

Set List

 1. HUG
 2. DON’T DOUBT
 3. BLOOD PIN
 4. 熾 -OKI- 
 5. Marry of the blood
 6. Flash dancers
 7. BUTTERFLY
 8. LOVE THAT NEVER ENDS
 9. HEART
 10. WHO IS THE ROMEO
 11. DROP
 12. SEEDS

Encore

 1. WHO IS THE ROMEO
 2. HEART
 3. SEEDS

NEXT LIVE

June 10, Nishi-Kawaguchi Hearts 16:30/17:00

H.U.G OFFICIAL SITEH.U.G YouTubeH.U.G OFFICIAL Twitter
Yokoyama Kazutoshi Twitterryo TwitterKaryu Twitter

It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s