Source: Luv PARADE OFFICIAL

It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

An event with amazing artists which all have a connection to D’ESPAIRSRAY and Luv PARADE’s members.We laughed, we cried, we danced and we sang along – what a perfect event!


Şeytani çekicilik. Umarım ki bir gün bu kelimeler insanları karşı konulamaz bir şekilde büyüleyen şeyleri tanımlamak için kullanılan bir ifade haline gelecektir. “DEVIL’S PARTY 2022 Vol. 2” (Ç.N. Şeytan Partisi 2022 Vol.2) Luv PARADE tarafından bu yılın Haziran ayında gerçekleşen etkinliğin devamı olarak organize edildi, ve Spotify O-EAST’te gerçekleştirildi. Bu etkinlikte bir kez daha sahne alan sanatçılar seyircinin kalplerine dokunarak onlarla özel bir bağ kurmayı başardı, ve her biri sürükleyici olan muhteşem performanslarıyla gece gerçekten de şeytani bir çekiciliğe sahipti. 

Luv PARADE Haziran 2011’de Karyu (Angelo), ZERO (THE MICRO HEAD 4N’S/OFIAM), ve TSUKASA (THE MICRO HEAD 4N’S) tarafından kurulmuştu- yani dağılan ve hala özlenen grup D’ESPAIRSRAY’in eski üyeleri. En yeni etkinlik olan “DEVIL’S PARTY 2022 Vol. 2” 8 Eylül’de gerçekleştirildi, yani D’ESPAIRSRAY’in kuruluş tarihi olan 9 Eylül’den bir gün önce. Üstelik, tıpkı bir önceki etkinlikte olduğu gibi, bu sefer de sahne alan sanatçıların her biri bir şekilde D’ESPAIRSRAY ile bağı olan sanatçılardı. 

NUL./ Picture: Lestat C&M Project

Bu gece sahneye ilk çıkan grup HIZUMI tarafından kurulan NUL. oldu. HIZUMI, şu anda tur yapmakta olan MASATO (defspiral) ve Toshiyuki Kishi (abingdon boys school) ile birlikte D’ESPAIRSRAY’de solist olarak yer alıyordu. Tabii ki, bu temel üyelerden oluşan çekirdek grup sadece. Bu grup şu an bas gitarda KOHTA (Angelo), bateride Yuya Ishii ile birlikte 5 kişiden oluşuyor. Yuya Ishii, LiSA ya da LM.C’nin turlarında yaptığı destek üyelik göreviyle de tanınıyor. Grup şu anda [LIVE TOUR 2022 „EVILA“] adlı turlarını yapmakta. KOHTA ve Yuya Ishii de Ağustos’ta piyasaya sürdükleri „EVILA“ adlı ikinci albümlerindeki birçok şarkının kaydında yer aldılar. Doğal olarak, bu performansta ağırlıklı olarak en yeni albümleri olan „EVILA“da yer alan şarkılarını yeniden yorumladılar. NUL.’un iyice oturmaya başlayan ve iyice gelişen yoğun ve olgun sesine doyduk diyebiliriz.

HIZUMI izleyenleri şöyle selamladı: „İyi akşamlar! Bizi henüz tanımayan birçok kişi olduğunu tahmin ediyorum. Bizim adımız NUL. Bugünkü bu etkinlik, eski dostların tekrar kavuştuğu bir buluşma gibi. Neyse, kazanan, bu etkinlikten en çok keyif alanlar olacak. Çünkü sizi çok şeytani bir şekilde eğlendireceğiz!“

D’ESPAIRSRAY dağılıp, NUL. 2019 yılında aktivitelerine başlayana kadarki bu sürede HIZUMI bir yandan boğazının iyileşmesi için çabalarken, diğer yandan da tasarımcı olarak faaliyet gösteriyordu. Ayrıca Haziran ayında gerçekleşen „DEVIL’S PARTY“de de sahneye çıkmayıp, tasarımcı olarak görev almıştı. Bu yüzden, Luv PARADE’in ev sahipliği yaptığı bu etkinlikte vokalist olarak sahne alması ve o muazzam sesini dinletmesi, onun geçmişte boğazıyla ilgili yaşadığı sorunları bilen herkesin kalbini ısıttı. Her şeyden önce, performansıyla izleyenleri eğlendirdiğine hiç şüphe yoktu.

İlk olarak, HIZUMI, yıllardır hiç değişmeyen sesiyle büyüleyici bir şekilde şarkı söylemeye devam etti. 1 Ekim’de Yokohama’daki Bronth’ta devam edecek olan bu turda eminim ki NUL. her bir konser yerinde kendilerini bekleyen hayranlarının kalplerini çalacak. 

H.U.G / Picture: Lestat C&M Project

NUL.’dan sonra ikinci perde olarak sahneyi H.U.G aldı. Oldukça yeni bir isimle ortaya çıkan bu grup üyeleri, aslında son „DEVIL’s Party“de Karyu Session BAND olarak sahneye çıkan üç kişiden başkası değil: Karyu, ryo (HOLLOWGRAM) ve Kazutoshi Yokoyama. „HUG“ adındaki yeni şarkılarını Haziran ayında ilk kez çaldıkları zamanları yad eden Karyu, “Bu, bundan sonra uzun süre seveceğiniz bir şarkı haline gelebilirse harika olurdu“ dedi.

ryo dinleyicilere şunları söyledi: “Bugünden itibaren burada H.U.G. olarak faaliyetlerimize yeniden başlayacağız. Zaten burada bizimle birlikte olduğunuza göre, lütfen bunu bizimle kutlayın! Lütfen bizi destekleyin! Ve kısa bir süreliğine de olsa, lütfen bugün için hazırladığımız yeni şarkımızı da dinleyin!“

„DROP“ adlı şarkı H.U.G’ın sanat hayatına başlamasına uyacak şekilde oldukça parlak bir şarkıydı. Karyu’nun çok yetenekli olduğu melodi dizesini ryo çok güzel söyledi. Kazutoshi Yokoyama’nın çizdiği incelikli ses görüntülerinden doğan renkli desenler adeta H.U.G’un geleceğini gösteren çok güçlü bir büyü gibiydi. 

Önceki konserde de seslendirdikleri ve narin tonları olan “熾-OKI-“, ve D’ESPAIRSRAY’in orijinal bir şarkısı olan ve Kazutoshi Yokoyama’nın remixlediği ve Karyu’nın gitar aranjmanını yaptığı „Mary of the blood“ da H.U.G’ın daha karanlık bir yönlerini gösterdiği sesinin birer örneğiydi. Ancak H.U.G aslında Hyper Undead Genius’un (Ç.N. Hiper Ölümsüz Deha) bir kısaltması olduğundan, bu üç grup üyesi muhtemelen bundan sonra art arda hiçbir şey tarafından engellenmeyen ve bu üçünün sahip olduğu zekalardan kaynaklanan çeşitli olasılıklar gösterecek. H.U.G …’ın önünde parlak bir gelecek var! 

Şu an için, Luv PARADE ile bir two-man konserin 17 Aralık’ta Akabane ReNY alpha’da gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Bu sanatçıların sahip olduğu gizemli çekiciliği daha derinlemesine hissetmek istiyorsanız mutlaka konsere gidin!

GOTCHAROCKA / Picture: Lestat C&M Project

Bir önceki „DEVIL’S PARTY“e katılanların çoğu Luv PARADE üyeleri ile aynı nesilden ya da onlardan daha büyüklerdi. Ancak, „DEVIL’S PARTY“nın Vol.2’sine katılan GOTCHAROCKA, Luv PARADE’den daha genç müzisyenlerden oluşan bir grup olmakla beraber bu etkinliğin doruk noktasında sahne alma onuruna sahipti. Daha genç müzisyenlerden oluşan bir grup olmasına rağmen GOTCHAROCKA, Mayıs ayında 10. yıl dönümünü kutladı. Bu nedenle deneyimleriyle de desteklenen performanslarının mükemmelliği gerçekten muazzamdı. 

En yeni single’ları „AIJOU” (愛錠,)’nun Temmuz ayında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, GOTCHAROCKA cesur bir hareketle bu albümdeki şarkıları setlistlerine dahil etmeyerek bu etkinliğe özel şarkılar topladı. Setlistlerini bu şekilde oluşturmanın yanı sıra, canlı bir grup olarak yüksek becerilerini de güçlü bir şekilde sergilediler. Özellikle de ilk şarkı olan „BRAND NEW DEVIL“de ortaya çıkan şeytani güçleri (Lütfen bunu amaçladığımız gibi övgü sözleri olarak alın!) tek kelimeyle harikaydı. 

Jui said: „Good evening, we are GOTCHAROCKA. First of all: Thank you everyone from Luv PARADE for inviting us today! I think there are people here who already know this as well as people who don’t, but the three from Luv PARADE and HIZUMI from NUL. used to be at the same office as my former band. Time passed since then and more than 10 years went by already, and yet we are able to stand again on the same stage. I think this is a great honour.“

Jui, “İyi akşamlar, biz GOTCHAROCKA’yız. Her şeyden önce: Bugün bizi davet ettiğiniz için Luv PARADE’den herkese teşekkür ederiz! Bence burada bunu zaten bilenler olduğu kadar bilmeyenler de var ama Luv PARADE’den üç üye ve NUL’dan HIZUMI benim eski grubumla aynı ofise bağlıydılar. Aradan 10 yılı aşkın bir süre geçti, ancak bugün burada tekrar aynı sahnede birlikte yer alıyoruz. Bu benim için büyük bir onur” dedi. 

Ve böylece „DEVIL’S PARTY“e katılmaya nasıl karar verdiklerini açıkladıkları MC’nin içeriği beklendiği gibi oldukça etkileyiciydi. Tabii ki tanıklık ettiğimiz performansları da harika ötesiydi. GOTCHAROCKA’nın güçlü yönlerine odaklanıp harika bir şov ortaya çıkarttılar; örneğin, Jui’nin “SURPRISE” (サプライズ)’daki muazzam vokali ve tepeden tırnağa kıpkırmızı kıyafetleriyle son derece gösterişli görünen gitarist JUN ve hem şık hem zarif olduğu gibi incelikli gitar çalan Toya’nın “OUT OF SERVICE” sırasında birlikte sergilediği ikiz solo mükemmeldi. Grubun, Kasım ayından gelecek ayın Ocak ayına kadar sürecek olan „winter tour `22~`23 「Once upon a time」adlı turu büyük bir heyecanla bekleniyor.

Luv PARADE / Picture: Lestat C&M Project

Kariyerleri ve yetenekleri bu şekilde kesişen sanatçılar birbiri ardına savaşa girerken, bu etkinliğe de ev sahipliği yapan Luv PARADE, ana sahnenin baş yıldızı olarak sahneye çıktı. 

Konuk vokalist olarak, bu sefer de, TAKA (defspiral)’yla birlikte çalıştılar, ve performanslarına Japonya’da yaklaşan konseriyle gündemde olan Lady Gaga’nın „Poker Face“ şarkısının cover’ı ile başladılar. Ardından Britney Spears’ın “Toxic” cover’ı geldi ve Björk’ten “Hyper-Ballad” ile yurtdışından önde gelen kadın sanatçıların şarkılarını arka arkaya seslendirdiler. Luv PARADE’in, tam olarak line-up’ı ve dekadans modu sayesinde, karakteristiği haline gelmiş bu harika tarzı eşsizdir, ve başka hiçbir yerde benzeri yoktur.

TAKA seyircileri selamladı: “Bizi beklediğiniz için teşekkür ederiz! Biz Luv PARADE’iz. Ben de bu gece konuk vokal olarak katılabiliyorum ve dürüst olmak gerekirse, her seferinde Luv PARADE üyesi olarak hislerimin de filizlenerek gelişip gelişmeyeceğini merak ediyorum (güler). Bugün „DEVIL’S Party“ (Ç.N. Şeytanın Partisi) olduğu için her birinizin içindeki şeytani şeyleri daha fazla görmek istiyorum. Hadi, gösterin bana! O zaman hadi başlayalım!!”

Bununla birlikte, D’ESPAIRSRAY’in, tahmin edebileceğiniz gibi „DEVIL’S PARTY“nin adının çıkış noktası olan „DEVIL’S PARADE“ şarkısı konser salonunu coşturdu. “Türümüzün ötesinde, mucizevi bir ses eşliğinde”(種族越えて不思議な音を引き連れて) sözleri , “ŞEYTANIN PARTİSİ”nin özünü ve amacını sembolize ediyor ve bu şarkıyı bu etkinliğin vazgeçilmez tema şarkısı olarak görmek de yanlış olmaz.

Ayrıca, bir önceki etkinlikle de bağlantılı olarak defspiral’den değil, daha önceki grubu “The Underneath”den “GETTING CLOSER”ın Luv PARADE versiyonunu gösteren bir pasaj ile devam ettiler. Muhtemelen D’ESPAIRSRAY ve the Underneath’in birlikte yaparak arkadaşlıklarını derinleştirdikleri tüm Amerika’yı kapsayan turları „Taste of Chaos 2008“i hatırlayanlar vardır.

Son şarkı olarak seçilen şarkılar arasında agresif melodisi olan „LOVE IS DEAD“ ve D’ESPAIRSRAY’e oldukça benzeyen ama D’ESPAIRSRAY olmayan Luv PARADE’in kendine özgü dünyası, kesinlikle bu yerde toplanan herkesi büyüledi.

Luv PARADE / Pictures: Lestat C&M Project

ZERO: “Bu encore için teşekkür ederim. Geçen sefer, ikinci katın resmi misafir koltuklarında çıldırmış bir kişi vardı (not: HIZUMI) ve sanırım bu sefer onun da çıkmasını bekleyenleriniz var. Ama bugün Luv PARADE olarak sahnedeyiz ve TAKA da Luv PARADE’in vokalisti. Bu yüzden bunu anlayabileceğinizi umuyorum. Bir gün HIZUMI ile birlikte sahneye çıkacağımız gün gelirse, sizi önceden doğru bir şekilde bilgilendireceğiz. O yüzden lütfen bu sefer heyecandan titreyerek bekleyin (güler)!”

Bu sözlerden sonra D’ESPAIRSRAY’in kasıtlı olarak Luv PARADE’den sadece üç üye ile birlikte seslendirdikleri 2 şarkısı „DEATH POINT“ ve „MIRROR“ ile devam ettiler.Seyircinin telefonlarıyla bu şarkıların video kaydını almalarına izin vermeleri, aradan bunca yıl geçmesine rağmen hala D’ESPAIRSRAY’i destekleyenlere yönelik bir fan service (Ç.N. hayranlar için servis) miydi diye merak ediyorum.

Şimdi her şeyden çok, 17 Aralık’ta Akabane ReNY alpha’da gerçekleşecek olan two-man Luv PARADE ve H.U.G konserini dört gözle bekliyorum. Ve 2023’te „DEVIL’S PARTY 2023 Vol. 3“ün gerçekleştirilmesini umut ediyorum. Şeytani bir cazibeyle dolup taşan bu gecenin, mümkün olduğunca sık tekrarlanabilmesi dileğiyle.

Text: Yuki Sugie
Translation: Gamze

Bir sonraki konser tarihi belli oldu!!
Luv PARADE vs H.U.G
17 Aralık 2022 (Cmt) 
AKABANE ReNY alpha
Detaylar çok yakında!!

H.U.G. Official TwitterLuv PARADE Official
Watch the event on ZAIKO
(until 10/08 23:59)
Luv PARADE Official Twitter

It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s