It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

Luv PARADE and H.U.G keep presenting us with amazing concerts which attract your interest apparently without much effort! After their events with other bands, they organised a 2-man show this time that showed us yet another side of these two bands!D’ESPAIRSRAY’in eski üyeleri olan Karyu (Angelo/ex D’ESPAIRSRAY), ZERO (THE MICRO HEAD 4N’S/OFIAM), ve TSUKASA (THE MICRO HEAD 4N’S), bu yılın başlarında aktivitelerine session band olan Luv PARADE olarak devam edeceklerini ilan ettiklerinden beri, Shibuya’daki Spotify O-EAST’de oldukça başarılı iki etkinlik gerçekleştirmişlerdi. Ancak, bu ay, yeni bir şey deneyip, ilk two-man canlı performanslarını gerçekleştirmeye karar verdiler. Bu etkinlikte kendilerine, Luv PARADE’in Devil’s Party etkinliğinde Karyu’nun session band’i olarak sahne alan müzisyenlerden oluşan H.U.G. grubu eşlik etti. 

Picture: Mai Okamoto(ODD JOB LTD.)

17 Aralık 2022’de, Tokyo Akabane ReNY alpha, bu efsanevi two-man konseri bekleyen hayranlarla dolup taşmıştı. Işıklar söner sönmez, hayranların bu konseri ne kadar heyecanla ve sabırsızlıkla beklediklerini gösteren büyük bir alkış tufanı koptu. H.U.G.’ın üyeleri birer birer sahneye çıkmaya başladı: Baterist TAKEO (PIERROT/Angelo), manipülatör Yokoyama Kazutoshi, bas gitarist NAOKI (FANTASISTA), gitarist Karyu (Angelo/ex D’ESPAIRSRAY), ve, son olarak da, vokalist ryo (HOLLOWGRAM/TAG/DALLE). DON’T DOUBT’ın ilk vuruşlarının yankılanmaya başlamasıyla, ryo hemen inanılmaz brutal vokal yeteneğini ortaya koymaya başladı. Tıpkı yavaş ilerleyen bir gerilim filmi gibi, H.U.G., daha ilk şarkıdan seyirciler üzerinde unutulmaz bir etki bırakmaya başlamıştı bile. Grup, ikinci şarkı olarak, repertuarlarındaki çılgın parçalardan biri olan DROPa geçtiğinde hayranlar da zıplamaya ve ellerini çırpmaya başlamıştı. Konser, güçlü bas sesiyle ön plana çıkan 熾 -OKI- ile devam etti. Sonrasında ise, grup, hayranların senkronize olarak headbang yaptığı bir D’ESPAIRSRAY şarkısı olan Marry of the blood, ve adı gibi eğlenceli bir TAG şarkısı olan Flash dancers’ı çaldı. Hayranlar yine var güçleriyle zıplıyorlardı. 

Picture: Mai Okamoto(ODD JOB LTD.)
Picture: Mai Okamoto(ODD JOB LTD.)

H.U.G.’ın inanılmaz derecede güçlü performansı konser salonunu adeta ateşe verirken, ryo, heyecanını gösteren yüksek bir sesle “Akabane!! Teşekkürler!!” diye bağırdı. Hayranların alkışları arasında sahnedeki grup üyelerini tek tek tanıttı, ve üyelerden de birkaç kelime etmelerini istedi. Bas gitarist NAOKI, kendisinin ve Karyu’nun, gitarist ve ana besteci olarak, uzun süredir birlikte çalıştıklarından bahsetti. Manipülatör Kazutoshi ise bu fırsatı konser salonunda bulunan hayranlarla konuşmak için kullandı, ve “Çok uzun zaman oldu! Sesinizi duymak istiyorum!” dedi. Son olarak, baterist TAKEO kendini tanıttı: “Bugün bu sahnede olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dışarıdan bakıldığında NAOKI kadar heyecanlı görünmesem bile, içten içe heyecanla yanıyorum! Lütfen alevlerimi ve sesimi kabul edin!” Konuşma sırası Karyu’ya gelmişti. Ancak, Yokoyama araya girerek, zaman kısıtlı olduğu için Karyu’nun konuşmasını atlayacaklarını, ve onun yerine yapmaları gereken önemli bir duyuru olduğunu söyledi: “Bir başka konser daha vereceğiz. 24 Mart’ta, gelecek yıl H.U.G. one-man bir gösteri yapacak. Daha yeni başladık, bu bir deneme olacak. Her şeyden önce hedefimiz yeni şarkılar bestelemek, çünkü one-man bir şov yapmak için çok fazla şarkıya ihtiyacımız var. Bu yüzden de, şimdi size yeni bir şarkımızı dinletmek istiyoruz. Savaş hakkında bir şarkı. Toplum, birçok insanı köşeye sıkıştırıyor. Bu yüzden hepimiz kalbimizde biraz sevgi taşımalıyız.”

Picture: Mai Okamoto(ODD JOB LTD.)

Arka ekrana yansıyan savaş askerlerinin görüntüleriyle büyülenen seyirciler, grubun yepyeni şarkısı LOVE THAT NEVER ENDS‘i dinlerken, ryo elini hayranlara ve tavana doğru uzatarak duygusal sözleri seslendirdi. Nakarat sırasında seyirciler ellerini yavaşça havada sallayarak dayanışmalarını gösterdiler. H.U.G üyeleri, böylesine dokunaklı bir performans sergiledikten hemen sonra bile, hiç zaman harcamadan, konsere HUG ile devam ettiler. Hayranlar, şarkının hareketli temposuna uygun olarak yumruklarını sallarken, NAOKI ve Karyu karşı taraftaki hayranlarla etkileşime girmek için sahnede yer değiştiriyorlardı. “Bu şarkı kalbinize ulaşsın…”, Ryo, H.U.G.’ın akşamın son şarkısı olan HEART‘ı tanıttı, “Bugün bağırmaya izin verilmediğini biliyorum ama bizimle birlikte ne kadar çok eğlenirseniz, bugünün anıları da o kadar iyi olacaktır!”. Söz konusu şarkının duygusal ama moral verici nakaratı, salondaki modu daha da yükseltti, ve H.U.G., hayranlarıyla güzel anılar yaratma hedeflerini başarıyla tamamlamış oldu.

Picture: Mai Okamoto(ODD JOB LTD.)

Kısa bir aradan sonra sahneye Luv PARADE çıktı: İlk olarak baterist TSUKASA (THE MICRO HEAD 4N’S) sahnede belirdi, ardından basçı ZERO (THE MICRO HEAD 4N’S/OFIAM), bir kez daha gitarist Karyu (Angelo/ex D’ESPAIRSRAY) ve son olarak konuk vokalist olarak defspiral‘den TAKA. Dörtlü, müzikal yeteneklerini hemen sergileyerek performanslarına başladılar ve Batılı pop yıldızları Billie Eilish, Britney Spears ve Lady GAGA‘dan üç hit parçayı inanılmaz rock şarkılarına dönüştürdüler. 

Poker Face cover’ları sırasında, Karyu, kafa sallayan hayranlara katılırken seyircilerin tarafının yanı sıra sahnede de saçlar havaya uçuşmaya başlamıştı. Grup, D’ESPAIRSRAY hayranlarının favorisi olan DEVIL’S PARTY ile devam ederken, hayranlar da ellerinden geldiğince yükseğe zıplamaya devam ettiler. TAKA izleyicilere seslendi: “Bugünkü salon hepinizi gerçekten bizlere çok yakın hissettiriyor. Gerçek bir konser tam olarak böyle olmalı!” dedikten sonra, sözlerine devam etti: “Sizlerle daha fazla zaman geçirebildiğimiz için mutluyum ama bu henüz yeterli değil. Bu yüzden bir dahaki sefere one-man bir gösteri yapmaya karar verdik! Ve sadece tek bir konser de değil – tura çıkıyoruz! Önce Osaka, ardından Nagoya ve son olarak da Tokyo. Bu tur bizi daha da güçlü yapacak, değil mi?” diye sağındaki Karyu‘ya seslendi. Karyu,“Evet! Hepiniz bana geleceğinize dair söz verir misiniz?” diye hayranlara sordu, ve TAKA’ya dönerek, parmaklarıyla küçük bir kalp yaptı. Gözlerine inanamayan TAKA, “Vay canına! Karyu‘dan ilk kez biraz sevgi gördüm!” dedi. “Tur kesinlikle eğlenceli olacak, ancak ondan önce bugün de birlikte biraz eğlenelim!” diye de ekledi. Sonrasında, grup, iki ikonik D’ESPAIRSRAY şarkısıyla daha devam etti: LOVE IS DEAD ve MIRROR. Grup ve hayranlar hep birlikte bu şarkıların keyfini çıkararak hayatlarının en güzel anlarını yaşıyor gibiydiler. BITE THE BULLET sırasında Karyu ve ZERO yan yana çalarken, Karyu başını ZERO‘nun omzuna yaslıyordu. Bu sırada, TSUKASA enerjik bir şekilde bateri çalarken şarkının sözlerine eşlik ediyordu.

Picture: Mai Okamoto(ODD JOB LTD.)
Picture: Mai Okamoto(ODD JOB LTD.)

Grup sahneden ayrıldıktan sonra kalabalık alkışlarla bis istemeye devam etti. Luv PARADE kalabalığı kırmadı, ve üyeler birer birer sahneye geri döndüler – bu sefer üzerlerinde Luv PARADE logosu olan kendi tasarımlarından gömlekler giyiyorlardı. Enstrümanını tekrar eline almadan önce, ZERO, Osaka’daki one-man şovlarına gelecek olan hayranlardan ellerini kaldırmalarını istedi. Ancak beklediğinden daha az sayıda hayran el kaldırdığı için şunları söyledi: “Bu, yalandan da olsa ellerinizi kaldırmanız gereken bir durum. Çünkü gerçekten gelmeseniz bile ellerinizi havada görmek bizi mutlu edecek!” Karyu, araya girerek “Sorun değil, hepsi gelecek. Bana daha önce söz vermişlerdi, unuttun mu?” diye sordu, ve hayranlar ikilinin söylediklerine güldü. ZERO, daha sonra hayranlara Nagoya ve Tokyo’daki one-man gösterileri sordu ve bu kez mevcut hayranların çoğu ellerini kaldırdı. “Harika! Pekala, o halde, bugünün şovundan sonra geleceğinizi belirten bir form doldurmanızı isteyeceğim. Luv PARADE ilk bis şarkısına geçmeden önce, sizlerden telefon numaralarınızı ve adreslerinizi yazmanızı isteyeceğim, ve gelmeyen herkesi gizli numaradan arayacağım!” diyerek hayranlarını bir kez daha güldürdü. Bisin ilk şarkısı, Avril Lavigne‘nin ünlü şarkısı sk8er boi‘un cover’ıydı. Hayranlar bir kez daha zıplayıp kafa sallamaya başladı.

TAKA, “Böylesine bir dönemde meslektaşlarımla birlikte mücadele edebildiğim için çok minnettarım! Bugünün two-man şovunu kutlamak için bir seans yapalım!” dedi, ve H.U.G‘nin vokalisti ryo, Aralık’ın 7’sinde bir yaş daha alan Karyu‘yu kutlamak için ellerinde bir doğum günü pastası tutan Yokoyama ile birlikte sahneye girdi. TAKA, hayranlardan kalplerinin sesiyle Mutlu Yıllar şarkısını söylemelerini istedi, ve hayranlar Mutlu Yıllar’ın ritmine göre ellerini çırpmaya başlayınca, Karyu pastanın üzerindeki mumları üfledi. “Hala faaliyetlerimize devam edebildiğimiz için hepinize, üyelere ve hayranlara çok teşekkür ederim. Bu da kutlamamız gereken başka bir şey, hadi bir kez daha çıldıralım!” diye bağırdı. Luv PARADE, gecenin son şarkısı olarak D’ESPAIRSRAY‘den DEATH POINT’i çalmaya başladı. Karyu, sahneden ayrılmadan önce izleyicilere bir kez daha teşekkür etti, ve yaklaşan one-man gösterilerinden birinde herkesle tekrar buluşmak istediğini söyledi.

Picture: Mai Okamoto(ODD JOB LTD.)
Picture: Mai Okamoto(ODD JOB LTD.)

Sonuç olarak, session band olan H.U.G. ve Luv PARADE’den oluşan bu two-man show harika bir deneyimdi çünkü her iki grup da baştan sona etkileyici ve kusursuz birer performans sergiledi. Her iki performans da, seyircilerin de enerjisiyle birlikte salonu ateş gibi ısıttı. Konserin sonunda, salon, başlangıca göre kesinlikle çok daha sıcaktı. Gösteriyi izlerken ben çok keyif aldım, ve o gün sahnedeki her iki vokalistin ve profesyonel enstrümanların güçlü, benzersiz seslerinden ve brutal vokal becerilerinden çok etkilendim. Şahsen ben, Luv PARADE‘nin Avril Lavinge imzalı sk8er boi cover’ını gerçekten çok sevdim çünkü akılda kalıcı ve nostaljik bir şarkıyı headbang yapabileceğiniz bir şarkıya dönüştürerek daha da havalı hale getirmeyi başardılar. Ayrıca tüm üyelerin sahnede gerçekten eğlendiğini görmek iç açıcıydı – ellerinden geldiğince hareket ediyorlar, kafa sallıyorlar ve gülümsüyorlardı. Üyelerin sahnedeki halleri, yalnızca müzik yapmaya olan gerçek sevgilerini değil, aynı zamanda hayranlarına olan sevgilerini de kanıtladı, çünkü sık sık sahnenin en ucuna kadar ilerleyip, seyircilerle etkileşim kurmak için diz çöküyorlardı. Her iki grubun da gelecek için büyük planları var, ve her iki grup da one-man şov yapmakla ilgili endişelerini dile getirdiler, ancak sahnedeki inanılmaz performanslarını gördükten sonra, gayet iyi yapacaklarından eminim ve bu gruplardan kesinlikle daha fazlasını görmek için sabırsızlanıyorum. 

Report: Tiffany
Translation: Gamze

H.U.G OFFICIAL SITELuv PARADE OFFICIALSITE
H.U.G. OFFICIAL TwitterLuv PARADE OFFICIAL Twitter
Karyu OFFICIAL

It would be great if you could support us with a small donation.
It might not be much for you, but it would help us providing more and better interviews in the future.
With a little bit of your support we might be able to realize even more!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s